חלמתם ללמוד לנגן ולא היה לכם זמן? אפשר לנגן בכל גיל | time2be.co.il
logo
דף הבית > מוזיקה > נגינה (כללי)

מרביתנו זוכרים את שיעורי הנגינה בימי הילדות בהם למדנו כיצד לחלל בחליל, לשקשק תוף מרים ואפילו להקליד על אורגנית.

עבור רוב האנשים, שם הסתיימה "קריירת" הנגינה שלהם, והם לא הרימו כלי נגינה מאז. ותמיד התירוצים הם אותם תירוצים… זה כבר מאוחר מדי ללמוד נגינה… לימודי נגינה זה לצעירים, ועוד ועוד.

כמו בתחומים רבים אחרים בחיים, אין דבר כזה "מאוחר מדי" כשזה נוגע לנגינה. כיום ניתן ליהנות משיעורי נגינה על שלל כלים בכל הגילאים, אז למה שלא תלכו על זה?

נגינה היא דרך מצוינת להשקיע בתחביב שאתם אוהבים, להרגיע את הנפש, ועם המורה הנכון לצידכם – תוכלו ללמוד מיומנות מהנה במיוחד שתשתמשו בה כתחביב או כדי להנעים את זמנם של אחרים.

אילו כלי נגינה מתאימים לבני ארבעים פלוס?

אם אתם שוקלים ללמוד נגינה, ומומלץ שתשקלו, חשוב שתכירו את תעודת הזהות של כלי הנגינה הפופולריים ביותר כיום:

לימוד נגינה על גיטרה

אחד מכלי הנגינה הפופולריים ביותר שמאפשר להפיק צלילים נפלאים גם אם אתם לא מקצוענים. עם גיטרה תוכלו לנגן לבד או עם הרכב שתגבשו, כך שמדובר בכלי נגינה עם פוטנציאל נפלא לתחביב שתוכלו לעסוק בו מדי יום.

אם אתם שוקלים ללמוד לנגן על גיטרה, זה מה שאתם צריכים לדעת:

כמה זמן לוקח ללמוד על גיטרה? בחודש הראשון בלימודי נגינה על גיטרה, אתם תתוודעו לכלי הזה על חלקיו השונים.

בנוסף, תלמדו כיצד לאחוז בגיטרה בצורה נכונה, כיצד לפרוט עליה, מה הם בדיוק אקורדים, ותקבלו ידע תיאורטי נוסף על הכלי המופלא הזה.

בחודש הזה תלמדו גם אקורדים וכיצד להרכיב שירים בסיסיים ומוכרים. חשוב לקחת בחשבון שהחודש הראשון לא פשוט, בעיקר כיוון שמדובר בהנעת שרירים באצבעות שרובינו לא ידענו שקיימים.

זה יכול לכאוב, אבל ככל שממשיכים להתאמן, כך זה עובר מהר יותר..עוד על לימודי גיטרה למתחילים בלינק הזה.

לאחר החודש הזה תוכלו להתחיל לנגן מספר שירים ולהתקדם לשירים ואקורדים מורכבים יותר.

חשוב לזכור שההתקדמות שלכם בלימודי נגינה על גיטרה תלויה בכם. את מה שתלמדו בשיעור עם המורה תצטרכו לתרגל בבית כדי להגיע לרמת הנגינה שאתם שואפים אליה.

למרבה השמחה, מדובר בתרגול מהנה במיוחד אז גם שיעורי הבית שתקבלו יהיו חלק מהכיף של נגינה על הכלי האהוב הזה.

כמה זה עולה?

שיעורי נגינה על גיטרה עולים בין 100-200 ₪ לשיעור פרטי, עם מורה אחד על אחד. ניתן למצוא מחירים נמוכים יותר, כמו אצל סטודנטים לנגינה, למשל, שמציעים שיעורים במחירים מוזלים.

כך או כך, תוכלו למצוא מורה איכותי בתקציב שלכם שיוכל להעניק לכם שיעורי נגינה לפי קצב ההתקדמות והרצון שלכם.

20 טיפים לגיטריסטים מתחילים - Time2be.co.il

לימודי נגינה על פסנתר / אורגנית

כלי נגינה קלאסי נוסף ואהוב במיוחד על חובבי מוזיקה הוא הפסנתר. כמו עם הגיטרה, כדי להצליח בלימודי הנגינה שלכם – אתם צריכים ללמוד תחילה את התיאוריה.

בשיעורי פסנתר / אורגנית תלמדו כיצד לקרוא תווים וכיצד לתרגם אותם לנגינה על קלידים. אם אין לכם ידע בנגינה על פסנתר כלל וכלל, חשוב במיוחד לקחת שיעורי נגינה למתחילים שבלעדיהם לא ניתן להתקדם.

אם אתם יודעים לקרוא תווי נגינה על פסנתר ולנגן מעט, תוכלו לקחת שיעורים מתקדמים כדי להשחיז את היכולות שלכם. בשני המקרים, זמן הלימוד תלוי רק בכם ובקצב ההתקדמות שלכם.

כדי לשפר את יכולות הנגינה שלכם, אתם צריכים לתרגם את כל מה שלמדתם בבית.

עבור אלו מכם שיש פסנתר בבית, לא אמורה להיות בעיה, אך אם אין לכם פסנתר ואתם לא מעוניינים לרכוש אחד – תוכלו לתרגל על אורגנית שתיכנס בקלות לביתכם.

מידע מפורט לגבי סוגי פסנתר ועלויות במאמר נפרד על נגינה בפסנתר.

כמה זה עולה? שיעורי נגינה על פסנתר מתחילים מ-100 ₪, והמחיר תלוי במורה שלכם או במוסד שבו אתם לומדים. בנוסף, המחיר תלוי ברמה שאליה אתם רוצים להגיע. אם אתם רוצים לנגן כמו המקצוענים, תצטרכו לקחת שיעורים במשך תקופה ארוכה. לעומת זאת, אם אתם רוצים לרכוש יכולות נגינה בסיסיות ולהמשיך לפתח אותן בביתכם, שיעורים בסיסיים יספיקו לכם, ותוכלו להפסיק אותם כשתגיעו לרמה הרצויה.

עידו חיימוביץ מורה לפסנתר - Time2be.co.il

לימודי נגינה על חלילית

אם אתם מעדיפים כלי קטן וקומפקטי, חלילית היא בשבילכם. עם הכלי הקלאסי הזה אתם יכולים לבחור בין חלילית אלט, סופרן או טנור בהתאם להעדפה שלכם, ולהתמקד בכלי שאתם אוהבים.

בשיעורי נגינה על חלילית אתם תלמדו כיצד לנשוף בצורה נכונה, כיצד לנשום בצורה נכונה בעת הנגינה, כיצד לקרוא תווים, לנגן בקצב, וידע תיאורטי נוסף.

לאחר מכן תוכלו להתחיל ולנגן בחלילית כליווי או כלי מרכזי. מלבד הצלילים הנפלאים שהכלי הזה מפיק, הוא מהווה גם כלי נגינה בריאותי!

ניגון בחלילית דורש לנשום בצורה נכונה ולהשתמש בריאות בצורה מיטבית. התרגול הזה מחזק את איברי הנשימה, כך שאתם תרוויחו כפליים!

לימודי חלילית אורכים מספר חודשים, ולאחר שתלמדו כיצד לשלוט בכלי הזה, תוכלו להתקדם לכלי נשיפה נוספים, כמו סקסופון, חצוצרה ואפילו קרן יער.

כמה זה עולה? לימודי חלילית הם זולים יותר לעומת שיעורי נגינה אחרים, ותוכלו למצוא מורים שמציעים שיעורים בפחות מ-100 ₪.

האם כדאי ללמוד לנגן בקבוצה או לבד?

אם אתם רוצים ללמוד נגינה, יש לכם את האפשרות לעשות זאת לבד או עם קבוצה. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה. לימוד של אחד-על-אחד הוא פרטני, כך שהמורה יוכל להקדיש לכם את מירב תשומת ליבו. שיעורים כאלו מתאימים בעיקר לאנשים שרוצים להתמקצע בנגינה וזקוקים להדרכה פרטנית.

לעומת זאת, אם אתם רוצים ללמוד נגינה כתחביב, יש לכם את האפשרות ללמוד בקבוצה קטנה עם מורה אחד. השיעורים האלו עולים פחות משיעורים פרטיים, ולמרות שלא תקבלו את תשומת ליבו המלאה של המורה, אתם תרוויחו חוויה חברתית-מוזיקלית נפלאה.

כיום אתם אפילו לא צריכים לצאת מהבית כדי ללמוד נגינה! ישנם מורים שמעבירים שיעורים דרך המחשב ואפילו אפליקציות שתוכלו להוריד ולהשתמש בהן כדי ללמוד נגינה בקצב שלכם.

השיטות האלו עולות פחות משיעורים רגילים, אך עליכם לקחת בחשבון שכנראה לא תגיעו לרמה גבוהה במיוחד באמצעותם. בשיעורי נגינה פנים מול פנים, המורה מלמד אצבוע נכון, מתקן טעויות בלייב ומדריך אתכם באופן שקשה להתחרות בו.

אפשרות נוספת היא הצטרפות לאחת הסדנאות של "ללמוד לנגן בשישה מפגשים" – גישה שבאה לשים דגש על הסביבה שבה אתה מנגן כאמצעי לדרבן אותך ולשדרג את היכולות שלך. זה נגינה בקבוצה והצבת יעדים מהירים. אפשר לקרוא על זה בהרחבה במאמר על לימוד גיטרה.

לעולם לא מאוחר מדי ללמוד לנגן כתחביב או אפילו כדי להתמקצע בכלים כאלו ואחרים. אז, לכו לחנות המוזיקה ובחרו את הכלי שאתם מתחברים אליו. אתם לא תתחרטו!

אם אתם לא רוצים להתחייב למורה פעם בשבוע ואתם מחפשים פתרון גמיש יותר, אפליקציית Yousician תעזור לכם ללמוד לנגן בצורה אינטראקטיבית וויזואלית מאוד.

Yousician - אפליקציה ללימוד גיטרה - Time2be.co.il

Guitar Tricks – אתר ללימוד גיטרה

על כל חיפוש שתעשו על לימוד גיטרה תקבלו עשרות תוצאות ועשרות אתרים, קל ללכת לאיבוד. ביננו, למי יש זמן עכשיו להכנס לכל אתר ולנסות ולבדוק אותו? אתם רוצים להתחיל לנגן…

כדי לקצר לכם את התהליך אני ממליץ מנסוני על האתר Guitar Tricks.

יש באתר מאות סרטונים שמחולקים לפי רמות ולפי ז'אנרים. בעלי האתר השקיעו המון מחשבה בבניית תוכנית הלמידה שתהיה בצורה הכי יעילה ומהנה לכל גיטריסט בכל רמה.

בין אם זה לימודי תיאוריה, או סולמות וארפג'יו, ועד לימוד שירים וסולואים, וכל זה מועבר בסרטונים ע"י גיטריסטים מוכרים ומעולים!

הנה דוגמא לסרטון של לימוד גיטרה למתחילים.

דילוג לתוכן