עיצוב גרפי למתחילים - איך ללמוד עיצוב גרפי כתחביב - time2be.co.il
logo
דף הבית > העשרה > עיצוב גרפי

עיצוב גרפי מהווה את אחד התחומים המבוקשים ביותר כיום; מדובר בתחום מרתק בפרסום וכן באמנות שמאפשר ליצור עולם שלם של תוכן ויזואלי באמצעים גרפיים שונים. התחום הנפלא הזה נלמד במוסדות רבים רחבי הארץ, הן בקורסים של פנים מול פנים והן בקורסים מקוונים, ואם אתם אוהבים תקשורת ואמנות חזותית – תוכלו לעשות מזה אחלה תחביב!

לפני הכל, מה זה בדיוק עיצוב גרפי?

כולנו מכירים את האסכולות הקלאסיות של אמנות: ציור, פיסול ואפילו צילום. הטכנולוגיה שנכנסה לחיינו אפשרה לנו להניח את המכחול ולהשתמש במקומו בתכנות ייעודיות לעיצוב של תמונות, סרטונים ותכנים ויזואליים נוספים. עיצוב גרפי מהווה דרך מופלאה ליצור אמנות באמצעים טכנולוגיים, וישנם קורסים רבים בנושא שניתן ליהנות מהם, גם כתחביב וגם מעבר לתחביב.

Time2be.co.il - עיצוב גרפי למתחילים

מה לומדים בקורס עיצוב גרפי?

לימודי עיצוב גרפי מקנים כלים לעיצוב של אלמנטים חזותיים שונים באופן אמנותי או מסחרי. במהלך הלימודים, אתם תשתמשו בתוכנות ייעודיות לעיצוב גרפי, לרבות פוטושופ, כדי לשנות את המראה של תמונות ולעצב מאפיינים חזותיים שונים לפי הנדרש. מלבד זאת, ישנם קורסי עיצוב גרפי שמקנים ידע בתחום חווית המשתמש – UX/UI, כלומר, אתם תלמדו כיצד לעצב מודעות, אתרים, תמונות, ועוד כדי ליצור חווית משתמש אופטימלית ומהנה חזותית עבור הקהל.

מתלבטים האם לפתח את התחביב באמצעות לימודים?

כדי ללמוד קורס בעיצוב גרפי, אתם צריכים שתהיה לכם חיבה לעולם האמנות החזותית – זה התנאי הכי חשוב להצלחה. מעבר לכך, עיצוב גרפי דורש ידע בסיסי במחשבים, כך שמומלץ להכיר את המחשב מקרוב אם אתם שוקלים לקחת חלק בלימודי עיצוב גרפי. קורסים בנושא כוללים אלמנטים רבים והם מהווים פתח לקורסי המשך, כמו קורס מתקדם בפוטושופ, כך שתוכלו להרחיב את הידע שלכם וליהנות מעולם חדש של אמנות בקצה האצבעות שלכם.

מובן שכאשר מדובר בתחביב, לימודים בקורס אינם מחויבים, אבל בטח תסכימו שיש תחומים שאפשר וכדאי ללמוד ולפתח בעצמנו, ויש כאלו שכדשאי לקבל עזרה חיצונית. הרי אם תשבו מול תוכנת פוטושופ ותנסו ללמוד אותה לבד, זה בהחלט אפשרי, אבל ייקח לכם כנראה פחות זמן אם תקבלו עזרה חיצונית..

אם אתם לא רוצים לפתח את התחביב באמצעות לימודים מסודרים, תמיד תוכלו ללמוד המון מסרטונים ביו טיוב וברחבי הרשת, ומהדרכות און ליין. זה בעיקר תלוי במידת הסבלנות שלכם והיכולת שלכם ללמוד נושא באופן עצמאי.

במידה ותתמידו אתם יכולים להגיע לרמה שאתם אפילו יכולים להעביר שיעורים פרטיים בעיצוב גרפי או לתת שירותים באתרים כמו Fiverr תמורת תשלום.

קחו בחשבון שאתם צריכים לרכוש את התוכנות הגרפיות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. אפשר לקנות אותן ברשת במחירים טובים יותר מהארץ.

את ה Photoshop Element 2021 אפשר לקנות ב 100$, כמעט חצי מהמחיר בארץ.

Time2be.co.il - כל המידע על קורס עיצוב גרפי

באילו מסגרות אפשר ללמוד עיצוב גרפי?

קורסים בעיצוב גרפי זמינים במוסדות רבים ברחבי הארץ, כאשר הנודעים ביותר הם שנקר ובצלאל. מעבר למוסדות הללו, ישנן מקומות רבים שבהם ניתן ללמוד עיצוב גרפי, לרבות מכללת אימג', בית ברל, האוניברסיטה הפתוחה, האקר-יו, סטודיו B, ועוד.

בכל אחד מהמוסדות הללו יש מסלולים שונים ללימודי עיצוב גרפי, אז תוכלו לבחור את המסלול שהכי קורץ לכם. כיום לימודי עיצוב גרפי זמינים בכל עיר, כך שתוכלו ליהנות מהלימודים המרתקים הללו קרוב לביתכם.

כמו שכבר ציינתי, אחד האלמנטים החשובים ביותר בלימודי עיצוב גרפי הוא שימוש בתכנות שמאפשרות לערוך תמונות ותכנים ויזואליים אחרים. התוכנות הללו עולות לא מעט כסף, ומחיר של קורסים בצילום מגלם בתוכו את מחיר התוכנות. המחיר ההתחלתי הממוצע של קורס עיצוב גרפי הוא כ-3,000 ₪, וישנם קורסים שמחירם עובר את הסכום של 10,000 ₪.

כמה זמן נמשך קורס עיצוב גרפי?

לימודי עיצוב גרפי אורכים מספר חודשים, ואם אתם מעוניינים בתוכנית לימודים מלאה – זה גם אפשרי. לימודים מלאים אורכים שנה לפחות, והם מקנים כלים מקצועיים נפלאים בתחום העיצוב הגרפי. שיעורים בקורס גרפיקה אורכים מספר שעות, וניתן לבחור את הימים והשעות שנוחים לכם.

לימודים בתחום אפשריים בשעות הבוקר, הצהריים והערב, אז יש לכם את החופש לבחור מתי נוח לכם ללמוד בדיוק.

האם בכל זאת אפשר ללמוד עיצוב גרפי בבית?

בשנה האחרונה, השנה שבה קורונה השפיעה על החיים של כולנו, נאלצנו ללמוד כיצד לעצב את חיינו מחדש בצל המגפה. כתוצאה מכך, לימודים פרונטליים רבים הפכו להיות מקוונים, לרבות לימוד עיצוב גרפי. כיום, אתם יכולים ליהנות מקורסים מקוונים בתחום שיאפשרו לכם ללמוד את סודות המקצוע בנוחות של ביתכם.

הקורסים הללו, בדומה לקורסים פרונטליים, נערכים בכיתת לימוד עם מרצה שמסביר בדיוק מה צריך לעשות בכל שיעור ושיעור. מדובר בדרך נוחה ונעימה במיוחד ללמוד עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית. אולם, לימודים פנים-מול-פנים הם ללא תחליף, אז דעו שלעתים תצטרכו לעבור על אותו שיעור פעמיים לפחות כדי להבין את הנלמד.

בתום הלימודים, אתם יוצאים עם יותר מרק כישורים אמנותיים חדשים. במרבית מסלולי הלימוד של עיצוב גרפי, הבוגרים יוצאים עם תעודה שמאפשרת לכם לעסוק במקצוע. כלומר – אתם תוכלו לקבל הכשרה במקצוע שתוכלו לעסוק בו בשעות הפנאי שלכם! אם אתם לא רוצים עתיד מקצועי בתחום, תוכלו להרוויח באופן אישי מקורסים בעיצוב גרפי.

הקורסים הנפלאים והיצירתיים האלו יאפשרו לכם לעצב תמונות משפחתיות, הזמנות לאירועים מיוחדים, "לשחק" עם תכנים ויזואליים שונים, ואפילו לבנות אתר משלכם שמעוצב לפי טעמכם. האפשרויות הן בלתי נגמרות, ועם קורס גרפי מקצועי, תוכלו ליהנות מתחביב נפלא או אפילו לעסוק בו תמורת תשלום, אם תרצו.

Time2be.co.il - עיצוב גרפי

כמה עולה קורס לעיצוב גרפי?

עיצוב גרפי זה תחום כולל שמכיל הרבה נושאים, החל מתוכנות גרפיות כמו פוטושופ, אילוסטרטור ואינדיזיין. תלמדו לעבוד עם מערכות ניהול תוכן, תלמדו UI/UX, איך לבנות מותגים ועוד.

יש אפשרות לקחת קורס מקיף שמכסה את כל הנושאים האלה, ויש אפשרות לקחת חלק מתוכו וללמוד נושא מסוים. לכן טווח המחירים יכול לנוע מ-2,000 ש"ח ועד ל-30,000 ש"ח לקורס שלם.

קורס פוטושופ יעלה בין 1,500-2,500 ש"ח.

קורס אילוסטרייטור או אינדיזיין יעלו בין 2,000-2,500 ש"ח.

קורס UI/UX כבר יעלה בין 10,000-20,000 ש"ח, תלוי במוסד.

קורס בודד נע בין 3,200 – 3,800 ש"ח, מסלול מלא של מעצבים גרפיים כולל תעודה יעלה כ-8,000 ש"ח.

לאוטודידקטיים שבינכם יש פתרונות ה ר ב ה יותר זולים והם נקראים קורסים דיגיטליים. באתר udemy.com תוכלו למצוא קורסים במחירים מצחיקים. גם באתר Coursera אפשר למצוא קורסים מעולים במחירים נמוכים ואפילו קורסים לעיצוב גרפי בחינם.

(כל המחירים עדכניים נכון לאוקטובר 2021 וייתכנו שינויים. תמיד מומלץ לבדוק מול המוסד הלימודי)

דילוג לתוכן