שיעורי פילאטיס למתחילים - כל מה שצריך לדעת Time2be.co.il
logo

אולי יעניין אותך גם

דף הבית > גוף ונפש > פילאטיס

פילאטיס היא מערכת תרגילים ותנועות שמשלבת חוזק שרירים עם גמישות, קואורדינציה וכושר גופני. היא מתמקדת בייצוב הגוף, איזונו ושיפור היציבה.

השיטה משלבת בין נשימה נכונה לשליטה על שרירי הליבה במרכז הגוף.

השיטה פועלת בכמה מישורים:

 • מחזקת, מגמישה ומשחררת את הגוף מהרגלי יציבה לקויים
 • משחררת מפרקים דחוסים
 • מגבירה את זרימת הדם והחמצן בגוף

אימונים קבועים של פילאטיס עוזרים לגוף לנוע בחיוניות וביעילות. טווח התנועה של השרירים גדל, הגוף מתחזק וזרימת הדם משתפרת. בנוסף פילאטיס יכול להקל על כאבים כמו כאבי גב וצוואר, מתח ועייפות.

שיעורי פילאטיס למתחילים יכולים להיות לא קלים בהתחלה, אבל התמדה תביא לתוצאות מהר יותר ממה שאתם חושבים.

פילאטיס מזרן

אימון הפילאטיס מתייחס לשרירי הליבה כמקור האנרגיה של הגוף, ולכן הוא שם דגש רב על שרירי הליבה. פילאטיס מזרן עובד על כוח, גמישות וטונוס שרירים, עם דגש על אורך שרירים ושמירה על מיקום מדויק של חוליות עמוד השדרה.

פילאטיס מכשירים

המכשירים בפילאטיס מבוססים על פעולת התנגדות או תמיכה של קפיצים. רוב התרגילים מבוצעים בישיבה או בשכיבה כשמכשיר הפילאטיס תומך בגוף. השימוש במכשיר אינו מגביל את טווח הפעולה.

חלק מהמכשירים בפילאטיס הם:

 • מיטת רפורמר
 • מכשיר טרפז (קאדילק)
 • כסא פילאטיס
 • מכשירי פילאטיס קשתיים
 • קונטרולוג'י
 • קוראליין
 • סנטרליין
 • לאדר בארל
שיעורי פילאטיס

שיעורי פילאטיס

איזה שיטת פילאטיס מתאימה לי?

חשוב להבין שאין טוב או רע, נכון או לא נכון. שתי השיטות משיגות את אותן המטרות, שהן גוף גמיש, מאוזן וחזק.

פילאטיס מכשירים נוצר במקור במטרה לתת מענה לאנשים שעברו פציעה או מוגבלים בתנועה, לכן אם אתם בקבוצה הזאת, מומלץ פילאטיס מכשירים. כמובן שבמידה ואתם מרגישים שיפור והתחזקות של שרירי הליבה, תוכלו לעבור לפילאטיס מזרן.

בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם מדריך הפילאטיס, במיוחד כשמדובר בשיקום לאחר פציעה, בעיה אורתופדית וכדומה.

הנוסחה המנצחת היא שילוב של שתי הטכניקות, כדי להנות משני העולמות. יש אפשרות לשלב מזרן ומכשירים באותו אימון, או לחלק במהלך השבוע – אימון מזרן ולאחריו אימון מכשירים.

חשוב להבין שיש חשיבות גדולה לחלק המנטלי בכל מה שקשור לאימון פילאטיס. זה דורש משמעת, מחוייבות וחוסן מנטלי

שיעורי פילאטיס למתחילים – טיפים חשובים

אימון פילאטיס שונה במספר מובנים מכל אימון אחר, ולפני שאתם ניגשים לאימון כדאי שתהיו מודעים לכמה דברים שאולי לא חשבתם עליהם:

 1. שמירה על היגיינה – תקפידו להגיע עם גרביים נקיות. זה לא נעים לראות סימני זיעה של כף רגל על המזרן או על המכשיר. כמובן שאם יש לכם איזשהי בעיה ברגל כמו פטריה. בהרבה מקומות אפשר לקחת גרביים מהדלפק.
 2. להקפיד על שיער אסוף – השיער יכול להתקע בקפיצים או במשענת הראש, וזה לא נעים.
 3. תתלבשו בהתאם – האימון על המכשירים או על המזרן משלב תנוחות מסויימות שיכולות להיות לא נוחות או מביכות לחלקכן. כדי להמנע ממבוכה, תקפידו ללבוש בגדים נוחים ומתאימים לאימון.
 4. מגבות – תקפידו להביא מגבת נקייה ולנקות את המכשירים אחרי האימון.
 5. תהיו מודעים לגוף שלכם/ן – תנוחות ותרגילים מסויימים, בעיקר למתחילים, יכולים להיות כואבים ואף לגרום לפציעה. תהיו קשובים לגוף ולרמת הסיבולת שלכם. אם כואב לכם, תגידו למדריכים. אל תנסו להיות גיבורים, יכולות להיות לזה השלכות.
 6. תהיו סבלניים – אל תצפו להצליח את התרגילים והתנוחות כבר באימון הראשון. פילאטיס הוא אימון לא קל, בטח כשאתם מתחילים. תהיו סבלניים, אתם תגיעו לשם.
 7. עקביות – בהמשך ישיר לסבלנות, כדי להגיע לתוצאות הרצויות, אתם חייבים להקפיד ולהיות עקביים. זה אימון לכל דבר. תקפידו לשלב את הפילאטיס כשיגרה במהלך השבוע (רצוי 2-3 אימונים בשבוע). אתם יכולים גם לעשות תרגילים בבית במהלך היום כחלק מהשיגרה.

 

קבוצות פילאטיס בפייסבוק

הקבוצה "פילאטיס" מונה כ-2,700 חברים, לאוהבי שיטת הפילאטיס, שיתוף מאמרים, תרגילים, ומחשבות.

הקבוצה "מדריכי סטודיו – הצעות עבודה והחלפות" מאפשרת לפרסם הצעות עבודה והחלפות לחוגי סטודיו בכל הארץ, בנוסף אנשים מעלים שאלות לדיון בנושאים מקצועיים, תנאיי עבודה, קורסים והשתלמויות.

הקבוצה "מאגר מדריכות פילאטיס יוגה" כוללת מאגר מדריכות פילאטיס להחלפות ותעסוקה. היא מונה כ-4,200 חברים.

הקבוצה "פילאטיס-החלפות" מיועדת למדריכי פילאטיס, ובאה לתת מענה למחפשי עבודה ומחפשי החלפות, לפרסם השתלמויות, אירועים, סרטונים וכו'.

אם אתם מחפשים קבוצה גדולה יותר, הקבוצה "All about Pilates" (באנגלית) מכילה 16,400 חברים ובאה ללמד, לשתף ולחנך את כל מי שרוצה על עולם הפילאטיס.

 

(המספרים מעודכנים נכון לדצמבר 2021)

דילוג לתוכן