לימודי סריגה וריקמה למתחילים - כמה זה עולה? time2be.co.il
logo
דף הבית > עבודות יד > סריגה וריקמה

סריגה ורקמה: התחביב הנושן שנולד מחדש

כל מי שעוסק בסריגה ורקמה באופן קבוע יגיד לכם שמדובר בתחביב שהוא לא רק יצירתי, אלא מרגיע במיוחד. אלו מכם שאוהבים ליצור דברים חדשים ודאי יתחברו לתחביבים האלו שיכולים למלא שעות רבות ביצירתיות מופלאה. כדי ליהנות מיצירות מעשה ידיכם מבדים וחוטים השזורים יחדיו, אתם יכולים ללמוד סריגה ורקמה בכל רחבי הארץ, ולגלות את התחביב שסוחף מחדש דור שלם של אנשים.

מה לומדים בסריגה ורקמה?

הבסיס המשותף ללימודי סריגה ורקמה הוא החוט. באמצעות חוטים ניתן ליצור עולמות שלמים, וכדי שתוכלו לעשות זאת, אתם צריכים לגלות את החוטים השונים שקיימים כיום. חוטי רקמה, חוטי צמר, חוטי משי, ועוד, משמשים כולם ליצירת רקמות פשוטות וגם סבוכות, וכן ליצירת פריטים סרוגים. לכן, כדי ליצור את הדברים שאתם רוצים ליצור, חשוב שתלמדו תחילה את הבסיס.

לאחר מכן אתם תתקדמו לסריגה ורקמה של פריטים בסיסיים. בלימודי רקמה נהוג לרקום פרחים ופריטים פשוטים אחרים שמהם ניתן להתקדם. בחוג סריגה אתם תלמדו כיצד לסרוג פריטים חד-ממדיים, כמו צעיפים, שנחשבים פשוטים יחסית.

משם השמיים הם הגבול; הלימודים שלכם יוכלו לקדם אתכם ליצירה של פריטים מורכבים. בכל הנוגע לרקמה, תוכלו ליצור רקמות מורכבות עם מראה תלת ממדי, ובסריגה תלמדו כיצד להכין פריטים מורכבים שמשלבים בתוכם מספר צבעים ודוגמאות סריגה שונות. הרבה משתמשים בריקמה כציור תלוי על הקיר.

סריגה וריקמה לנשים - Time2be

כיצד ניתן ללמוד סריגה ורקמה?

כאמור, סריגה ורקמה זכו שניהם להתחדשות מבורכת ויצירתית במיוחד בימינו. כיום ישנו ביקוש גדול לסדנאות וחוגים לשתי הפעילויות הללו, כך שאתם יכולים להירשם להפעלות שונות באזור מגוריכם. חוגי סריגה וכן חוגי רקמה מורכבים ממפגשים שבועיים של שעה לפחות כל אחד שבהם תלמדו על טכניקות שונות של רקמה וכיצד ליצור איורים מורכבים עם חוטים ובדים.

סדנאות רקמה וסדנאות סריגה מורכבים ממפגשים קצרים של מספר שעות, כאשר הסדנאות הן חד פעמיות. אם יש לכם רקע בסריגה או רקמה, סדנאות יכולות להתאים לכם. ואם לא, מומלץ ללמוד חוגים שבהם תלמדו את הבסיס שממנו תוכלו להתקדם הלאה. או לחילופין למצוא סדנאות למתחילים שמתאימות לרמה שלכם.

מלבד חוגים וסדנאות, יש אופציות נפלאות נוספות ללמוד סריגה ורקמה שתוכלו לבחור ביניהן:

  1. ספרים: ספרי רקמה וסריגה קיימים בשפע בחנויות ספרים, וגם בגרסאות מקוונות. כמו בתחומי לימוד אחרים, ישנם ספרים שמלמדים את הבסיס לסריגה ורקמה וספרים מתקדמים יותר בתחום. אם יש לכם ראש עיוני ואתם נהנים ללמוד דברים בעצמכם, מדובר בדרך נפלאה ללמוד שתי מלאכות מיוחדות דרך ספרים מאוירים עם הסברים מפורטים.
  2. סרטוני לימוד – אם אתם אוהבים לראות הדגמות כדי שתוכלו ללמוד בצורה מדויקת ככל שניתן, קיימים סרטוני לימוד ביוטיוב שיכולים ללמד אתכם כיצד ליצור רקמות וכיצד לסרוג. את הסרטונים תוכלו לעצור בכל שלב ולהחזיר אותם לאחור כאשר אתם לא מבינים משהו, כך שמדובר במורה פרטי וחינמי שיכול ללמד אתכם את שני הנושאים הללו בכל מקום שבו אתם נמצאים.
  3. בלוגים – תוכלו להעזר בבלוגים רלוונטיים מהתחום כמו הבלוג "עושה עיניים".
יצירת עולמות שלמים עם תחביב שתפור למידותיכם

לימודי רקמה וסריגה, מכל סוג, מעניקים לכם כישורים שהם לא רק מיוחדים ומהנים, אלא גם שימושיים במיוחד. לאחר שתלמדו את הבסיס של שני התחביבים האלו, תוכלו לפתח את הכישרון שלכם וליצור פריטים מורכבים יותר. באמצעות רקמה אתם יכולים ליצור פריטים מופלאים לבית, לרקום כיסויים, ליצור איורים שלמים עם חוט ומחט, ואפילו להכין מתנות מעשה יד שכולם יאהבו לקבל.

מלבד זאת, מדובר בשני תחביבים שמחברים אנשים: כיום יש קבוצות מקוונות שדנות באופן קבוע בסריגה ורקמה שתוכלו להצטרף אליהן. בנוסף, ישנם מפגשים חברתיים שבהם חברים מחליפים טיפים על סריגה או רקמה, ויושבים יחדיו כדי ליצור פריטים יפיפיים בצוותא.

עם סריגה תוכלו ליצור פריטי עיטור לבית, וגם פריטי לבוש שימושיים – כמו כפפות, צעיפים, כובעים, סריגים, ועוד. זה דומה מאוד להכנת תכשיטים בצורה עצמאית.

מדובר בתחביבים שישרתו אתכם במובנים רבים; הן רקמה והן סריגה הם עיסוקים מרגיעים ומעשירים מאין כמוהם, ואין זה פלא שהם זוכים לעדנה מחודשת. אם אתם מחפשים תחביב שיהפוך לחלק קבוע ומהנה מחייכם, מדובר בשתי בחירות נפלאות שילוו אתכם במשך זמן רב.

כמה עולה ללמוד רקמה וסריגה?

כאשר עוסקים במלאכת סריגה או רקמה, צריך לקחת בחשבון את המחיר של כלים, כמו מסרגות מסוגים שונים, מחטי רקמה, חוטי רקמה, ופריטים נוספים. בנוסף, המחיר של החוטים עצמם נכלל בהוצאות, אז עליכם לדעת שגם אם תבחרו בשיעורים בתשלום או בלימודים עצמיים בבית, אתם תצטרכו להוציא כמה מאות שקלים על ציוד וחוטים.

בכל הנוגע לחוגים וסדנאות בשני התחומים הללו, העלות היא כ-100 שקלים לשיעור וכמה מאות שקלים לסדנה. המחירים משתנים לפי האזורים בארץ וכן לפי הדברים שנכללים בחוג/סדנא. אם אתם בוחרים בחוג או בסדנה שמספקים ציוד וחוטים, תצטרכו לשלם יותר מאשר חוגים שבהם אתם אלו שמביאים את הפריטים הללו.

אם אתם בוחרים בלימודים עצמיים, אתם לא תצטרכו לשלם למורה, אך כאמור תצטרכו לשלם על חוטים וציוד. למרבה השמחה, ישנן חנויות תחביבים רבות שמוכרות ערכות סריגה ורקמה שלמות במחירים משתלמים במיוחד, כך שתוכלו לרכוש את כל מה שאתם צריכים בערכה אחת.

(המחירים מעודכנין נכון ליוני 2021 וייתכן ועודכנו)

דילוג לתוכן