קורס צילום למתחילים - איפה לומדים וכמה זה עולה? time2be.co.il
logo

אולי יעניין אותך גם

דף הבית > אומנות > צילום

צילום – רגעים מיוחדים בעדשת המצלמה

בימינו, כמעט לכל אדם יש מצלמה בכף ידו; מכשירים סלולריים חכמים מאפשרים לנו ללכוד רגעים מיוחדים במהרה, אך הם אינם יכולים להתחרות בקסם של צילום מקצועי, ולמרות הטכנולוגיה של אותם מכשירים, הם אינם יכולים לצלם תמונות באותה רמה של מצלמות.

עבור אלו מכם שאוהבים ללכוד רגעים מיוחדים, אין סיבה שתתפשרו על התוצאה הסופית.

צילום הוא תחביב נהדר, וחוגי צילום ברחבי הארץ ילמדו אתכם כדי לצלם תמונות יפיפיות מתי שתרצו, ולפתח את התחביב הנהדר הזה.

אתם יכולים כמובן ללמוד בעצמכם, ומי שאוהב ללמוד לבד, זאת דרך נהדרת. צילום דורש רכישת מיומנויות שדי קשה ללמוד אותן לבד.

אולי באמצעות חבר שמבין בזה ממש, אני בכל אופן נוטה להמליץ פה על מסגרת מקצועית כמו קורס צילום למתחילים כדי לפתח את התחביב הנהדר הזה.

קורס צילום למתחילים – מה לומדים?

צילום כולל בתוכו יסודות רבים שחשוב ללמוד כדי ללכוד תמונות איכותיות. כדי להשיג את התוצאות המופלאות של צילום במצלמות, חשוב להכיר את יסודות הצילום. בחוג צילום למתחילים תלמדו תחילה על המצלמה ויסודות החשיפה.

גם המצלמה הבסיסית ביותר מורכבת מחלקים רבים שכולם משפיעים על התוצאה הסופית, ובשיעורים הראשונים תלמדו עליהם.

עדשת המצלמה, צמצם, תריס, וחלקים טכניים נוספים- כולם יילמדו ביסודות הצילום. בנוסף, ביסודות הצילום תלמדו על מונחים חשובים בצילום, כמו חשיפה, תאורה, עומק שדה, ISO, וקומפוזיציה שכולם משפיעים על התמונות שתצלמו.

השיעורים הראשוניים יאפשרו לכם לפתח עין ביקורתית לצילום, ויגרמו לכם להסתכל על העולם סביבכם קצת אחרת. אתם תלמדו כיצד לבחור נושאי צילום וכיצד לצלם אותם באופן מקצועי עם מצלמה איכותית.

לאחר שתלמדו את יסודות הצילום וכיצד להשתמש במצלמה, הגיע הזמן לעבור לחלק המעשי. לימודי צילום במוסדות השונים ברחבי הארץ מעבירים את החלק המעשי בצורות שונות.

בחלק הזה של החוגים אתם תצלמו תמונות במקומות סגורים, תצאו לצילומי טבע ונוף, ותלכדו תמונות בהתאם לטכניקות שלמדתם בשיעור.

מכאן תוכלו לקחת את זה לאן שתרצו – צילום תכשיטים שאתם מכינים, צילום משפחות וכו.

המשך יסודות הצילום

כפי שמרביתכם יודעים, המצלמות הפופולריות ביותר כיום הן מצלמות דיגיטליות. המצלמות הייחודיות האלו מאפשרות "לשחק" עם מאפייני צילום בקלות, אך כדי שתוכלו לעשות זאת, חשוב להיכנס לעובי הקורה.

בשיעורי צילום מתקדמים אתם תלמדו על סוגי הקבצים השונים של תמונות, על ההבדל בין צילום JPG וצילום RAW, כיצד לאזן את הגוונים בתמונות בצורה נכונה, ועוד.

בנוסף, משום שכיום כבר אין חדרי חושך כמו בעבר, אתם תקבלו את הכלים המודרניים לעיבוד תמונות: תוכנות עריכה.

לכל צלם מתחיל ברור שעיצוב גרפי זה חלק בלתי נפרד מיצירת תמונה מושלמת. בשיעורי עריכה דיגיטלית תלמדו כיצד לשפר את איכות התמונות באמצעות תוכנות ייעודיות כדי להוציא מהן את המיטב, וליצור לעצמכם מזכרות דיגיטליות נפלאות.

 

קורס צילום - Time2be

המשך לימודי צילום – סוגי קורסים לצילום

התשוקה לצילום בדרך כלל לא עוברת לאחר קורס בסיסי, ולמרבה השמחה, תוכלו לקחת חלק בקורס צילום למתקדמים.

כדי ללמוד קורס צילום למתקדמים, חשוב לסיים קורס צילום למתחילים. הקורס היסודי יעניק לכם את הבסיס שאתם צריכים ללימודי המשך שזמינים לכם במגוון מוסדות ברחבי הארץ.

בלימודי ההמשך תוכלו לקחת קורס כללי או שיעורים ספציפיים בסוג הצילום שמעניין אתכם, כמו:

  • קורס צילום פורטרטים
  • קורס צילום טבע
  • קורס צילום מיקרו
  • קורס צילום מאקרו
  • קורס צילום אקסטרים
  • קורס צילומי רחוב
  • קורס צילום לילה

מלבד הפרטים הטכניים שתלמדו בקורסי צילום מתקדמים, אתם תלמדו כיצד לפתח עין מקצועית ואמנותית בנושא.

בנוסף, אתם תוכלו ללמוד כיצד להשתמש בתוספי צילום, כמו עדשות בגדלים שונים, כדי להשיג את התוצאה הרצויה לכם. באופן הזה תוכלו להפוך מחובבים למקצועניים ולנצל את הכישרון שלכם בכל אופן שתרצו, כך שהתמונה תראה כמו ציור מושלם.

כמו עם לימודי צילום בסיסיים, לימודי צילום מתקדמים יתחילו במידע תיאורטי, לפני החלק המעשי. לאחר שתלמדו כיצד לצלם עם מצלמות מקצועיות, על כל חלקיהן, תוכלו לצאת לשטח וליישם את המידע שקיבלתם.

קורס צילום מתקדם עולה יותר מקורס בסיסי בשל הציוד שמשתמשים בו, כך שמחיר התחלתי של קורס כזה הוא 1,000 ש"ח לפחות.

אם תרצו, תוכלו לקחת חלק בלימודי צילום שבהם יש ביקורת על עבודות של התלמידים. באופן הזה, תוכלו לקבל חוות דעת וטיפים לצילום מפיהם של מקצוענים ולשפר את הטכניקה שלכם אף יותר.

קבוצות פייסבוק בנושא צילום

צילום היה מאז ומתמיד תחביב מבוקש מאוד ובעל עניין רב, לכן זה לא מפתיע שיש כ"כ הרבה קבוצות פייסבוק בנושא צילום על כל גווניו. אני אתחיל מהקבוצות הגדולות עם כמות המשתמשים הגדולה ביותר:

פורום הצילום הישראלי – מונה כ-23,000 משתמשים המאפשר לצלמים חובבים ומקצוענים כאחד להציג את עבודותיהם ולשתף מידע.

פשפשוק – צילום – מרכז מכירות של כל מה שקשור למצלמות וידאו וסטילס – חצובות, חלקים, עדשות וכו.

צלמים בתחילת דרכם – מונה למעלה מ-55,000 משתמשים.

"צלמים מתחילים, חובבי צילום, צלמים מנוסים, ואנשי מקצוע, כאן המקום להעלות צילומים, לשאול שאלות, לחלוק חוויות צילום, להגיע למפגשי צילום, סדנאות (חינמיות) והכי חשוב להכיר אנשים כמוכם שאוהבים לצלם.
מטרתה העיקרית של הקבוצה, להוות פלטפורמה לקידום הצלם בתחילת (ובהמשך) דרכו תוך ניהול שיח נעים, מכובד ומקצועי בין חברי הקבוצה. חשוב להדגיש שהקבוצה מנגישה מצע שונה משאר קבוצות הצילום ברשת. אל תנסו לשנות זאת. כאן טמון כל הקסם." (מתוך עמוד הפייסבוק של הקבוצה).
קבוצה מעניינת נוספת נקרא לוקיישנים לצילומים. הקבוצה הוקמה ע"י שני אחים והיאמרכזת לוקיישנים שונים לצילומי חתן וכלה ברחבי הארץ.
הקבוצה הבית של הצלמים באה לתת במה לכל צלם להעלות את הצילומים שלו ולקבל ביקורת בונה. בין היתר יש בקבוצה סדנאות (בחינם ובתשלום) והדרכות.
אם תרצו לקנות או להחליף מצלמות תוכלו לעשות זאת בקבוצה ציוד צילום יד שניה(מכירה/קניה/החלפה).
אם אתם צלמים שמחפשים לפתח את העסק, תוכלו לפרסם את עצמכם בקבוצה דרושים צלמים – משרות בתחום הצילום.
הקבוצה מצלמים מונה כ-13,000 משתמשים, ניתן לפרסם את עצמכם רק בימי שלישי.
יש עוד המון קבוצות ותתי קבוצות, קצרה ידי מלהכיל את כולן – צילום תת ימי, צילומים בחו"ל….ועוד.
(המספרים מעודכנים נכון ליוני 2021)

פתח לעולם אמנותי מופלא

עם השיעורים הללו וגם שיעורים בסיסיים בצילום, תוכלו להרחיב את התחביב שלכם ולהשתמש בו בכל פעם שתרצו. עם הידע שתרכשו תוכלו לצלם תמונות נפלאות של בני המשפחה שלכם, ללכוד רגעים מדהימים בטיולים, לצלם אירועים מיוחדים, ולהפוך את הצילום לחלק מהשגרה היומית שלכם.

לימודי צילום מהווים פתח לעולם אמנותי מופלא שפשוט לא נחשפים אליו ביום יום. אם יש לכם זיקה לאמנות ויזואלית או צילום, קורסים בצילום הם בדיוק בשבילכם. החל מהבסיס ועד ללימודים מתקדמים, קורסים בצילום מקנים ידע תיאורטי ומעשי באמנות הצילום, וכיום אתם יכולים ליהנות מהם בכל רחבי הארץ.

דילוג לתוכן