לימודי ריקוד לחובבים - איפה אפשר ללמוד וכמה זה עולה? time2be.co.il
logo

אולי יעניין אותך גם

דף הבית > אומנות > ריקוד

ריקוד מהווה דרך מעולה ומהנה במיוחד להזיז את הגוף. במהלך השנים התפתחו סוגי ריקוד שונים שלכל אחד מהם יש את הייחוד והיופי שלו.

עבור אלו מכם שרוצים לגלות עולם שלם של תנועה – ריקוד הוא בדיוק בשבילכם! היתרונות של אמנות הגוף הזו יאפשרו לכם להרוויח הרבה יותר מכישורי תנועה, וכעת תוכלו לגלות מה ריקוד יכול לעשות עבורכם.

איך תרכשו כישורי ריקוד?

אם אתם רוצים ללמוד ריקוד, יש בפניכם אינספור אופציות מהנות ללמוד. כמו עם כישורים אחרים, אתם יכולים ללמוד ריקודים עם מורים שמעבירים חוגים בתחום.

בישראל זמינים לכם חוגי ריקוד במגוון סגנונות, כמו סלסה, ריקודי עם, ריקודי ג'ז, ריקודים סלוניים, ריקודי היפ-הופ, ריקודים מודרניים, ואפילו ריקודים על עמוד.

החוגים הללו זמינים במגוון מוסדות ברחבי הארץ, כך שאתם צריכים פשוט לבחור את סוג הריקוד שאתם נמשכים אליו.

כל מורה וכל מוסד מעבירים חוגים כאלו בזמנים שונים, אז תוכלו לבחור את השעות שמתאימות לכם.

אם אתם רוצים לרכוש מיומנויות ריקוד מקצועיות, כדאי שתלכו לחוגים באופן קבוע – אחת לשבוע או פעמיים בשבוע.

שיעורים כאלו יעלו לכם כמה מאות שקלים בחודש, ומלבדם תוכלו לתרגל את הנלמד בבית.

ואם אני רוצה ללמוד ריקוד לבד?

אם אתם לא מרגישים בנוח ללמוד ריקוד עם אחרים, או פשוט רוצים ללמוד בנוחות של ביתכם, תוכלו לעשות זאת בקלות. אנו חיים בעידן שבו ניתן ללמוד כישורים רבים באינטרנט, לרבות ריקוד.

ישנם סרטונים ביוטיוב ובאתרים אחרים שבהם מלמדים צעדי ריקוד בסיסיים, וכן צעדים מתקדמים שתוכלו לרכוש עם הזמן.

כמו עם לימודי ריקוד בחוגים, כדי להתמקצע בסוג הריקוד שאתם מעוניינים ללמוד, מומלץ לתרגל את הצעדים גם כשאתם לא בשיעור – מקוון או פנים מול פנים.

לימודי ריקוד - ime2be.co.il

הרבה יותר מריקוד

ריקוד הוא סוג של תנועה שמאפשר להזיז את הגוף במגוון דרכים שונות ומיוחדות. מעבר לכישורי התנועה שתוכלו לרכוש עם ריקוד, אתם תיהנו גם מיתרונות של אסכולות הריקוד השונות.

תרגול של צעדי ריקוד שונים מהווה אימון של ממש שמאפשר לכם לחזק את גופכם. האימון מחזק את השרירים השונים בגוף ועוזר לחזק סיבולת לב-ריאה. אם אתם רוצים להרגיש חזקים יותר אבל לא אוהבים אימונים מסורתיים, ריקוד הוא בדיוק בשבילכם.

מלבד זאת, ריקודים מהווים דרך מצוינת ויצירתית במיוחד להגמיש את המפרקים. תנועות ריקוד שונות משחררות את המפרקים בצורה נפלאה ומגמישות אותם.

ואם כל זה לא מספיק – לריקודים יש השפעה מיטיבה גם על הנפש. כאשר תרקדו, אתם תרגישו את הגוף שלכם נרגע, ויחד איתו את הנפש.

הסדרת הנשימה, שחרור הגוף והתנועות שתבצעו יהיו כולם בעלי השפעה מיטיבה על הנפש שלכם. אז, אם אתם מחפשים דרך להרגיע את הגוף וגם הנפש – ריקוד הוא בהחלט בשבילכם.

איך אפשר לפתח את הריקוד?

אם אתם רוצים לפתח את התחביב שלכם מעבר לתרגולים שבועיים, יש מגוון דרכים שבהן תוכלו לעשות זאת. אם אתם רוצם לרקוד יחד עם אנשים אחרים, תוכלו להצטרף לקבוצות ריקוד באזור המגורים שלכם.

אם אין קבוצות כאלו, תוכלו להקים אחת בעצמכם!

יחד עם חובבי ריקוד אחרים תוכלו לקבוע מפגשים אחת לשבוע או יותר כדי לתרגל יחדיו ריקודים שונים ופשוט ליהנות מחברתם של אנשים אחרים.

באופן הזה תוכלו לשפר אפילו יותר את הכישורים שלכם וגם ללמוד דברים חדשים מאנשים עם תחומי עניין דומים לתחומי העניין שלכם. נסו לשלב את זה עם מוזיקה, מישהו על הפסנתר שיכול לשלב את הנגינה יחד עם התנועה.

במקומות מסוימים תוכלו אפילו להצטרף להפקות מקומיות כדי להציג את היכולות שלכם על הבמה.

אם תמיד רציתם להופיע ולא ידעתם כיצד לעשות זאת, תוכלו ליהנות מהופעות חובבניות על הבמה.

איפה אפשר לתרגל ריקוד?

אם אתם צריכים מרחב לרקוד בו, יחד או עם אנשים אחרים, ישנם מקומות שמשכירים חללי ריקוד בגדלים שונים.

המחירים של החללים הללו יכולים להיות גבוהים למדי, כך שבהחלט מומלץ לשכור אותם עם קבוצה של חובבי ריקוד אחרים.

תוכלו גם לבדוק את מתנ"סים באזור המגורים שלכם מאפשרים לשכור חדרים לתרגול של ריקוד. ישנן לא מעט שעות במהלך השבוע שבהן חדרים במתנ"סים פשוט עומדים ריקים, ותוכלו לשכור אותם עבור תרגולי ריקוד.

ולא לשכוח את התלבושות

מלבד התנועה המהנה בריקודים שונים, יש גם דברים רבים מסביב שהופכים את האמנות הזו לכיפית אף יותר!

תחילה מומלץ להצטייד בנעליים נוחות לריקוד שתוכלו למצוא בחנויות לבגדי ריקודים. מלבד זאת, תוכלו לרכוש שמלות ותלבושות ריקוד שונות שינועו יחד עם גופכם.

חלק מהלבוש הוא גם הטיפוח האישי והתכשיטים שאתם שמים עליכם המהווים חלק בלתי נפרד מהדמות אותה אתם מגלמים.

לכל אסכולת ריקוד יש את הבגדים הייחודיים לה, אז למה לא ליהנות מעסקת חבילה? רכשו בגדי ריקוד והתחילו לזוז! אם תיקחו חלק בהפקות במה מקומיות, תוכלו לשחק עם תלבושות שונות ולהפיק אפילו יותר הנאה מהכישורים החדשים שלכם.

ריקודים היוו מאז ומתמיד אמנות יפיפייה שמאפשרת להניע את הגוף בדרכים מגוונות. אם אתם נמשכים לעולם הריקוד, יש מגוון דרכים שבהן תוכלו לרכוש כישורי ריקוד. מלבד זאת, תוכלו ליהנות מכל היתרונות שנלווים לריקוד וליהנות מכל מה שיש לריקודים להציע לכם.

 

קבוצות פייסבוק בנושא ריקוד

קבוצת ריקוד חופשי | FreeDance מונה כ-4,200 חברים שחולקים יחד מקומות שבהם הם רוקדים, אירועים, מסיבות איכותיות, סדנאות, תוכן וכל מה שקשור לתנועה, גוף נפש.

לריקודי העם יש ייצוג נבחר בקרב קבוצות הפייסבוק, אחת מהן היא הקבוצה ריקודי-עם ברחבי הארץ Israeli folk dance עם כ-4,500 חברים.

קבוצה נוספת של ריקודי עם היא אוהבי ריקודי עם עם קרוב ל-8,000 חברים.

גם לאוהבי הריקוד על עמוד יש ייצוג בקבוצה ריקוד על עמוד, שם תוכלו להתייעץ, לפרגן ולהעלות תמונות.

לאוהבי ריקודי בטן, יש הרבה קבוצות אבל לא כלליות, הן יותר אזוריות, לפי עיר בד"כ. פשוט חפשו ריקודי בטן בעיר שלכם.

דילוג לתוכן